Футбол буенча Владимир Михайлович Удиряков Кубогына турнир

2019 елның 21 августы, чәршәмбе

18 август көнне Чуаш Чабаксары авылында УВМ Кубогына (Удиряков Владимир Михайлович Кубогы) Футбол буенча ел саен үткәрелә торган 10 юбилей турниры үткәрелде. Ярышны оештыручылар: Удиряков Тимур Владимирович һәм Чабаксар авыл җирлеге башкарма комитеты, спонсор: Тихонов Евгений Иванович. Анда Яңа Чишмә, Нурлат, Аксубай, Чистай, Алексеевск районнары командалары катнашты. Кубокка Алексеевск районы командасы лаек булды, 2 урын-Аксубай районы командасы, 3 урын-чуваш авылы командасы.4 урын-Яңа Чишмә районы Екатерининская Бистәсе командасы. Турнир бик кызыклы һәм мавыктыргыч булды. Бәхеткә, барысы да имгәнүләрсез узды. Командалар бик канәгать калдылар. Чабаксар авыл җирлеге башлыгы турнирны оештыручы һәм спонсорга Рәхмәт хатлары тапшырды.