Иҗтимагый совет утырышы

2019 елның 16 августы, җомга

15 августта Яңа Чишмә районы администрациясенең кече залында Яңа Чишмә муниципаль районы Советы каршындагы Иҗтимагый советның унсигезенче утырышы булып узды. Утырышта Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы урынбасары Н.И.Попкова, Татарстан Республикасының Яңа Чишмә муниципаль районында милли проектларны тормышка ашыру буенча эшче төркем җитәкчесе катнашты.

Көн тәртибендә " Яңа Чишмә муниципаль районында милли проектларны гамәлгә ашыруның барышы турында»гы мәсьәлә каралды.

Яңа Чишмә муниципаль районында милли проектларны гамәлгә ашыру буенча эш нәтиҗәләрен карап, Яңа Чишмә районында милли проектларны гамәлгә ашыру буенча эшче төркем җитәкчесе Н.И.Попкова мәгълүматын тыңлаганнан соң, Яңа Чишмә муниципаль районында милли проектларны тормышка ашыру буенча эш нәтиҗәләрен карап чыктылар. Иҗтимагый Совет карар чыгарды: Иҗтимагый совет әгъзалары тарафыннан районда милли проектларны тормышка ашыру барышына контрольне ,объектлар һәм аларга контроль чаралар(чыгу, киңәшмәләр, тыңлаулар, үлчәүләр) исемлеген көчәйтергә.