Кадерле яңачишмәлеләр һәм район кунаклары сезне "Слободское кольцо" халык иҗаты фестиваль – конкурсына чакырабыз

2019 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

13 июль бистә балдак
11: 00-Петропавловск, Архангельск, Черемухово, Волчья һәм Екатерина Бистәләрендә экскурсияләр белән «Слободское боҗра» туристик маршруты.
12: 00 - Авыл көне (чиркәүдә хезмәт итү, авыл халкын тантаналы котлау һәм бәйрәм концерты).
Слободское кольцо " халык иҗаты Фестиваль-конкурсы»:
13: 00 – "Слободское кольцо» халык иҗаты фестиваль – конкурсын тантаналы ачу (иҗат коллективлары парады, кунаклар очрашуы, сәнгать-музыкаль композиция, Рәсми өлеш);
13:00-17: 00-Петропавловск ТОРЖКАЛАРЫ (халык кәсепләре буенча мастер-класслар үткәрү, җирле продукция сату: бал, пироглар, йон, чүлмәк әйберләре, үрелгән кәрҗиннәр һәм тд.).
13: 30 - Яңа Чишмә муниципаль районы үзешчән сәнгать коллективлары чыгышы.
15: 30 - Казанның «Варвара» хоры һәм ТРның атказанган мәдәният эшлеклесе Владимир Белоусов җитәкчелегендәге Казан казаклар ансамбле чыгышы.
16: 00 - " Слободское кольцо «халык иҗаты фестиваль-конкурсына йомгак ясау»;
18: 00-Шушма елгасы буенда яшьләр мәйданчыгын ачу.
20: 00 - Шешма елгасы ярында әйлән-бәйлән уеннары һәм биюләр белән «Слободское кольцо» костеры.
22: 00-Бәйрәм фейерверкы.