Яңа Чишмә муниципаль районы территориясендә тормышка ашырыла торган милли проектлар

2019 елның 17 июне, дүшәмбе

Район территориясендә милли проектларны гамәлгә ашыру максатчан муниципаль программалар нигезендә гамәлгә ашырыла.

Яңа Чишмә районында сигез объект буенча биш милли проект гамәлгә ашырыла, партиянең Яңа Чишмә җирле бүлекчәсе политсоветының 31 мартта чыккан 1/31 номерлы карары нигезендә Яңа Чишмә районында милли проектларны тормышка ашыруны тикшереп тору буенча эшче төркем булдырылды.

Һәр объектка Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советында депутат фракциясе составыннан депутатлар беркетелгән.

1.Мәгариф "милли проекты"

Авыл җирендә һәм кече шәһәрләрдә урнашкан гомуми белем бирү оешмаларында цифрлы һәм гуманитар профильләрнең төп һәм өстәмә гомуми белем программаларын гамәлгә ашыру өчен матди-техник базаны яңарту.

Яңа Чишмә районында «заманча мәктәп» программасына ике мәктәп кертелгән;

«Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының Яңа Чишмә гимназиясе» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе - җаваплы депутат Козлов Вячеслав Михайлович Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы.

«Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының Яңа Чишмә урта гомуми белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе - җаваплы депутат: Лазарева Ольга Ивановна – Яңа Чишмә урта мәктәбе директоры.

Проектның төп бурычлары: «Технология», «Информатика», «тормыш куркынычсызлыгы нигезләре», дәрестән тыш эшчәнлек.

2.Спорт-тормыш нормасы

"Хезмәткә һәм оборонага әзер" (ГТО)- җаваплы депутат Вафин Рафис Салихҗан улы - « Яңа Чишмә РҮХ»ДАССОның баш табибы,Яңа Чишмә муниципаль районының «Зирекле авыл җирлеге»муниципаль берәмлеге Советында депутат берләшмәсе әгъзасы.

3.Куркынычсыз һәм сыйфатлы юллар "милли проекты"

«Акеево - Чирмешән - Шентала» - Гади Чаллы-0,875 км җаваплы депутат стуков Артем Николаевич-«Алексеевск дорстрой " баш инженеры»

Яңа Чишмә - Андреевка – Новотроицкое автомобиль юлын ремонтлау-1,741 км җаваплы депутат Струков Артем Николаевич-«Алексеевск дорстрой " баш инженеры»

4.Сәламәтлек саклау "милли проекты

«Яңа Чишмә район үзәк хастаханәсе» ДАССО - җаваплы депутат: Вафин Рафис Салихҗан улы - « Яңа Чишмә РҮХ» ДАССОның баш табибы, Яңа Чишмә муниципаль районының «Зирекле авыл җирлеге» муниципаль берәмлеге Советында депутат берләшмәсе әгъзасы.

5.Мәдәният "милли проекты"

Азеево авылы мәдәният йортына капиталь ремонт ясау-җаваплы депутат Гайнуллин Данияр Сәгыйть улы-Әҗәй авыл җирлеге башлыгы, "Әҗәй авыл җирлеге" муниципаль берәмлеге Советында депутат берләшмәсе җитәкчесе»

Зирекле авыл мәдәният йортын капиталь ремонтлау-җаваплы депутат: Гайфетдинов Җәлил Габдрәшит улы – Зирекле авыл җирлеге башлыгы, Яңа Чишмә муниципаль районы «Зирекле авыл җирлеге» муниципаль берәмлеге Советында депутат берләшмәсе җитәкчесе.