Яңа Чишмәдә алдан тавыш бирү кандидатларының район халкы белән очрашулары узды.

2019 елның 16 мае, пәнҗешәмбе

Очрашуда катнашу өчен дүрт кандидат заявка бирде: Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы - Вячеслав Козлов, Татьяна Воропаева - Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Социаль сәясәт комитеты рәисе урынбасары Андрей Швеев - «Казан (Идел буе) федераль университеты» ФГАОУВО Яр Чаллы институты (филиалы), транспорт системалары сервисы кафедрасы доценты, Камил Гыйльманов-Аксубай муниципаль районы башлыгы.

Татарстанда «Бердәм Россия» нең Татарстан халкы белән алдан тавыш бирүдә катнашучыларның очрашулары дәвам итә.15 майда очрашу Яңа Чишмә районында узды.

Очрашуны Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы урынбасары Надежда Попкова алып барды.

Кандидатлар үзләре һәм эшчәнлекләренең төп юнәлешләре турында сөйләделәр.

Район башлыгына халык районның экологик торышы турында сорау бирде, чөнки соңгы ел район территориясендә нефть актив чыгарыла, ә хәзер битум да эчәргә яраклы суның сыйфаты һәм юлларның торышы начарлана. Нефть компанияләре буларак районда экологияне торгызуда катнашалар.

Яңа Чишмә авылында яшәүче Ольга Быкова Татьяна Воропаевага республикада демографик хәл һәм туучылар санын арттыру өчен дәүләт дәрәҗәсендә нинди чаралар күрелүе турында сорау бирде.