Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы советының XLVIII утырышы

2019 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасының Яңа Шешмә муниципаль районы Советының чираттагы XLVIII утырышы узды, анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2018 елның 13 декабрендәге 43-250 номерлы «Яңа Чишмә муниципаль районының 2019 елга һәм 2020 һәм 2021 еллар план чорына бюджеты турында " гы карарына үзгәрешләр кертү турында».

2. 2018 елда " 2014-2020 елларга Яңа Чишмә муниципаль районында ТР дәүләт телләрен һәм ТР башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү «муниципаль программасын гамәлгә ашыру буенча мәгълүмат һәм 2019 елга бурычлар.

3. 2018 елда Яңа Чишмә муниципаль районы халкының гендер һәм милли составын исәпкә алып кадрлар эшен оештыру буенча мәгълүмат һәм 2019 елга бурычлар.

4. 2018 елда Татарстан Республикасында, шулай ук Яңа Чишмә муниципаль районы территориясендә кеше һәм граждан хокукларын һәм ирекләрен саклау турында мәгълүмат.

5. «Татарстан Республикасы Җир кодексының 321 статьясы нигезендә җир кишәрлекләрен түләүсез алу хокукына ия гражданнар исемлекләрен әзерләү тәртибенә үзгәрешләр кертү турында " Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2012 елның 20 гыйнварындагы 10-79 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Җир кодексының 321 статьясы нигезендә үзгәрешләр кертү хакында».

6. «Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2011 елның 20 декабрендәге "индивидуаль торак төзелеше, дача төзелеше, шәхси ярдәмче хуҗалык алып бару, бакчачылык, яшелчәчелек өчен күп балалы гаиләгә бирелә торган җир кишәрлегенең минималь һәм максималь күләмен билгеләү турында" гы 9-73 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында».

7. Татарстан Республикасының Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2015 елның 5 мартындагы 47-273 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы милкендә булган муниципаль мөлкәт исемлегенә өстәмәләр кертү турында.

8. Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2017 елның 30 октябрендәге 30-175 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районында муниципаль хезмәт турында нигезләмәгә үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү турында.

9.  "Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2016 елның 28 июнендәге 15-66 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Башкарма комитеты структурасына үзгәрешләр кертү турында».

10. "Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2011 елның 20 декабрендәге 9-75 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Контроль - хисап палатасы турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү турында».

11. «Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы» муниципаль берәмлеге каршындагы Иҗтимагый совет турында һәм аның составына Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2014 елның 16 декабрендәге 38-228 номерлы карары белән расланган үзгәрешләр кертү турында».

12. "Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2015 елның 12 февралендәге 41-241 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советы каршындагы Яшьләр парламенты советы составына үзгәреш кертү турында».

13. "Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясе составын раслау турында».

Утырыш ахырында В. М. Козлов депутатларны, муниципаль хезмәткәрләрне, ветераннарны җирле үзидарә көне белән котлады һәм муниципаль берәмлек барлыкка килүнең  башында торган һәм безнең район үсешенә зур өлеш керткән җирле үзидарә органнары ветераннарына: Закирова Наилә Мирас кызына, Бурчин Федор Тимофеевичка, Козлов Анастасия Николаевнага, Соловьев Николай Григорьевичка, Леонтьев Владимир Дмитриевичка, Лосева Нина Николаевнага рәхмәт хатлары тапшырды.