Күчмә концерт

2019 елның 27 феврале, чәршәмбе

Авыл мәдәният йортлары-авылда яшәүчеләрнең иҗтимагый һәм мәдәни тормыш үзәкләре, аралашу урыннары, якташларның иҗади сәләтләрен үстерү. Аларга компьютер технологияләре, фейерверк гасырында яшәү авыр. Аларга башкала шоу-программаларына кадәр ерак әле... Әмма алар бар, аларда үз һөнәрләрен чын күңелдән яратучы кешеләр эшли. Һәм нәкъ менә шушы кешеләр яшь буынга ата-бабаларыбызның борынгы рус мәдәниятен саклап калу һәм тапшыру өчен барысын да эшли. Мәдәният хезмәткәрләренең эше безнең районда төрледән-төрле төзелде. Алар стационар бәйрәмнәрне оештырып кына калмыйча, район авыллары буйлап концертлар белән дә йөри. Шундый сәфәрләрнең берсе 2019 елның 25 февралендә Петропавловск мәдәният йортында «Сударушки» вокаль төркеме белән Чирмешән район мәдәният йортында булды.ТАССРның 100 еллыгына багышланган «Туган як җәүһәрләре»концерты белән.Әлеге Программа Петропавловск мәдәният йорты үзешчәннәренең 15 номерыннан төзелгән иде.Программада халык җырлары яңгырады. Сударушки " вокаль төркеме тамашачыларны сөендерде.