Республика конкурсының муниципаль туры "Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашы"

2018 елның 14 декабре, җомга

Бөтен республика буенча «Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашы» республика конкурсына йомгак ясалды. Ул Татарстан Республикасы Президенты ярдәме белән «Татарстан хатын-кызлары» Региональ иҗтимагый оешмасы, шулай ук Татарстан Республикасы Профсоюзлар федерациясе, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы һәм Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил инициативасы белән үткәрелә. Конкурсның максаты-республиканың социаль-икътисадый үсешенә, мәдәнияткә, рухияткә, яшь буынны тәрбияләүгә, гаилә институтын ныгытуга зур өлеш керткән хатын-кызларны ачыклау һәм җәмгыятькә тәкъдим итү.

Яңа Чишмә районында республика конкурсының муниципаль туры 2018 елның 7 декабрендә татар авылы 1 зонасында старт алды. Утяшкино, 11 декабрь көнне Яңа Чишмә авылында 2 нче зона (барлыгы 4 зона һәм 20 катнашучы).

13 декабрьдә Кызыл октябрь МФКЦ бинасында түбәндәге номинацияләрдә 5 конкурсант катнашты:

«Хатын-кыз – ана» - Кряжова Анна Григорьевна 09.12.1937 г/р лаеклы биш бала тәрбияләгән.

«Минем язмышым - минем һөнәрем» - Савельева Наталья Павловна – Яңа Чишмә районы үзәк китапханә системасының Яңа Иваново филиалы китапханәчесе 25 елдан артык эш стажы булган;;

Ерашова Татьяна Юрьевна- Рус-Чабаксар ФАПы мөдире, әлеге вазыйфада 30 елдан артык эшләгән;

Полякова Мария Петровна-Кызыл Октябрь ФАПы фельдшеры, 34 елдан артык эш стажы булган.

«Ир-ат-лидер» - Сальцин Максим Павлович- 10 елдан артык эш стажы булган Черемухово урта мәктәбе укытучысы техник түгәрәкләр алып бара, гитарада уйный, авыл үзешчәннәре җырлый һәм катнаша.

Барлык конкурсантлар да катнашучы дипломнары белән бүләкләнде.

«Ел хатын-кызы. Ел ир-аты:хатын-кыз карашы» конкурсы 14 декабрь көнне сәгать 14: 00 Чертушкино авылында (7 конкурсант) узачак.