Яңа Чишмә районында яшәүчеләргә хәзер бушлай карау өчен 20 телеканал тәкъдим ителә

2018 елның 13 декабре, пәнҗешәмбе

Күптән көтелгән вакыйга Яңа Чишмә районында яшәүчеләр өчен үткәрелде: хәзер аларга 20 мәҗбүри федераль телеканал цифрлы сыйфатта керә ала. РТРС-1 (1 канал, Россия 1+ДТРК Татарстан, ТВ, НТВ матчы, Бишенче канал, ОТР, ТВЦ, Карусель, Россия 24, Россия Мәдәният, шулай ук «Радио Россия + ДТРК Татарстан», "Маяк«,» Вести FM" радиоканаллары) телеканалларына РТРС-2 икенче пакетының тагын 10 каналы өстәлде (Рен ТВ, СПАС, СТС, Өй, ТВЗ, җомга, Йолдыз, тынычлык, ТНТ, Муз).

Цифрлы телеканалларның ике пакетын DVB-T2 стандартында цифрлы сигнал кабул итүче телевизион приемник аша карау мөмкинлеге бар. "Иске" үрнәктәге телевизор булса, аңа өстәмә рәвештә сәүдә челтәрендә сатыла торган цифрлы приставка-ресивер кирәк.

Яңа Чишмә районында беренче һәм икенче пакет санлы телеканалларын тапшыру Биләр, Яңа Чишмә, Ленино 44 һәм 57 телевизион каналлардан гамәлгә ашырыла. Цифрлы сигналны кабул итү өчен дәва антеннасын якындагы телеретранслятор ягына җибәрергә кирәк.

Игътибар: эфирда яңа барлыкка килгән телеканалларны, шул исәптән икенче пакетны кабул итү өчен, телеканаллар эзләү идарәсенең пультыннан яңадан башлап җибәрергә кирәк, шуннан соң тапшырулар карауны дәвам итәргә мөмкин.