Даими депутат комиссияләре утырышы

2018 елның 7 ноябре, чәршәмбе

Бүген 15.00 сәгатьтә даими депутат комиссияләре утырышлары узды. Комиссия утырышларында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. 2018 елда «2016-2021 елларга һәм 2030 елга кадәрге план чорына Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының социаль-икътисадый үсеше стратегиясе» н гамәлгә ашыру барышы һәм 2019 елга бурычлар турында.

2. Яңа Чишмә муниципаль районының 2019 елга һәм 2019 елга бюджеты турында " карар проекты турында

3. 2018 елда «2016-2020 елларга Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районында балаларга һәм яшьләргә патриотик тәрбия бирү» муниципаль максатчан программасын гамәлгә ашыру барышы һәм 2019 елга бурычлар турында

4. 2018 елда Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының Мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палатасы эше һәм 2019 елга бурычлар турында, шул исәптән Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районында өч һәм аннан күбрәк балалы гражданнарга җир кишәрлекләрен түләүсез бирү турында

5. Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2015 елның 18 мартындагы 42-247 номерлы карары белән расланган «Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы «муниципаль берәмлеге Уставына үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү турында» Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советы карары проекты турында

6. «Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2018 елның 12 апрелендәге 35-197 номерлы»муниципаль вазыйфаны даими нигездә биләгән затларга, контроль-хисап органы рәисе тарафыннан акчалата бүләкләү күләменә, Яңа Чишмә муниципаль районы муниципаль хезмәткәрләренең вазыйфаи окладлары күләмнәрен, айлык һәм башка өстәмә түләүләр һәм аларны гамәлгә ашыру тәртибен билгеләү турында "карары белән расланган контроль-хисап органы рәисе тарафыннан муниципаль вазыйфаларны даими нигездә биләгән затларга акчалата бүләкләү күләменә үзгәрешләр кертү турында".

7. Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы Советының 2017 елның 14 декабрендәге 31-182 номерлы карары белән расланган Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районы шәһәр төзелешен проектлаштыру буенча җирле нормативларга үзгәрешләр кертү турында»