Яңа чишмәдә –республика вәкилләре

2018 елның 11 июле, чәршәмбе

Яңа чишмәдә –республика вәкилләре

Яңа Чишмәгэ Татарстан Республикасы балалар хокуклары вәкиле Гүзәл Удачина, Татарстан Республикасы балигъ булмаганнар эшләре буенча комиссия һәм аларның хокукларын яклау җаваплы секретаре Илсөяр Гарифуллина.

Көннең беренче яртысында Гүзәл Удачина һәм Илсөяр Гарифуллина балалар сәламәтләндерү лагерендә «Факел» булдылар. Аларны озатып йөрде Яңа Чишмә муниципаль районы социаль мәсьәләләр буенча башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Валентина Семеняк.

Республика вәкилләре район хакимиятендэ гражданнарны кабул итү үткәрделәр. Килделэр күрше районнардан да. Яшь гаиләлэрне җитди мәсьәләләр. Торак шартларын яхшыртуга, балаларның хәле, юллар уздыру күп балалы әниләргэ, инвалид балаларга процент ставкасын киметү.

Республика вәкилләре җентекләп анлаттылар.

Эниләр теләклэрен республика вәкилләре хупладылар, тирэнлэп, хәлне өйрәнергә һәм, чаралар күрергә.

Аннан соң район хакимияте утырышы узды мәктәп директорлары, аларның урынбасарлары, ведомство җитәкчеләре катнаштылар. Утырышта район башлыгы, балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссия рәисе Валентина Семеняк. Республика вэкиллэре Яңа Чишмэ муниципаль районы республиканын иң яхшылар исэбенэ керэ дип билгелэп уттелэр.